ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

چه کسانی نباید بوتاکس کنند؟


چه کسانی نباید بوتاکس کنند؟

بوتاکس یک روش کاهش چین و چروک در صورت است که به درستی انجام شود، می‌تواند به طور قابل توجهی ظاهر و جذابیت فرد را افزایش دهد. با این حال، همه افراد برای بوتاکس مناسب نیستند و برخی از افراد باید از این فرآیند حتما خودداری کنند. در اینجا به برخی از افرادی که نباید بوتاکس کنند، پرداخته خواهد شد:
 
بوتاکس
 
1- باردار و شیرده: بوتاکس برای بارداران و شیردهان توصیه نمی‌شود. علت این مسئله این است که هیچ مطالعه علمی دقیقی در مورد اثرات بوتاکس بر روی جنین و کودک وجود ندارد.
2- افرادی که دچار مشکلات عضلانی هستند: بوتاکس عوارض جانبی مانند سرفه، نفس نزدن و گلو درد می‌تواند در افرادی که دچار مشکلات عضلانی هستند، ایجاد کند.
3- افرادی که دارای عفونت در منطقه تزریق هستند: بوتاکس را نباید در منطقه‌هایی که عفونت دارند تزریق کرد. این امر می‌تواند عوارض جانبی شدیدی مانند التهاب و تورم را به دنبال داشته باشد.
4- افرادی که دارای حساسیت به بوتاکس هستند: اگر شما در گذشته به بوتاکس حساسیت داشته‌اید، نباید آن را مجدداً تزریق کنید.
5- افرادی که دارای عادت خواب ضعیف هستند: برخی از افراد پس از تزریق بوتاکس ممکن است مشکلات خواب داشته باشند. اگر شما دارای عادت خواب ضعیف هستید، نیز بهتر است از بوتاکس خودداری کنید.
6- افرادی که به دنبال یک جراحی صورت هستند: اگر شما قصد دارید به دنبال یک جراحی صورت باشید، بهتر است تا پیش از انجام جراحی از بوتاکس خودداری کنید.
7- افرادی که به دنبال انجام فعالیت‌های ورزشی هستند: پس از تزریق بوتاکس، بهتر است چند روز فعالیت ورزشی نکنید، زیرا فشار وارد شده بر روی منطقه تزریق ممکن است باعث خروج بوتاکس از محل تزریق شود و تاثیر عملکرد بوتاکس را کاهش دهد.
در نهایت، همیشه بهتر است قبل از استفاده از بوتاکس با یک پزشک متخصص مشورت کنید. پزشک شما می‌تواند شرایط شما را بررسی کند و توصیه‌های لازم را به شما بدهد. همچنین، اگر در حال تحت درمان داروهای خاصی هستید، باید پزشک خود را در جریان قرار دهید زیرا برخی داروها ممکن است با بوتاکس تداخل داشته باشند و عوارض جانبی را افزایش دهند. همچنین، باید به خوبی با خودتان صحبت کنید و به مواردی که در مورد بوتاکس مطرح شد، توجه کنید. هرگز اقدام به تزریق بوتاکس نکنید اگر شما به هر دلیلی از این روش منع شده‌اید یا هرگونه شواهدی برای رفتن به سمت این درمان ندارید.
با رعایت این نکات، می‌توانید از بوتاکس بهره‌مند شوید و به درستی از آن استفاده کنید.
 
عوارض بوتاکس
 

عوارض بوتاکس در دراز مدت

استفاده از بوتاکس در تعدادی افراد عوارض جانبی ناخوشایندی مانند سردرد، خشکی چشم، تب، آبریزش بینی و درد در منطقه تزریق دیده شده است. با این حال، بیشتر این عوارض جانبی ناشی از اشتباهات فنی در تزریق بوتاکس توسط دست‌های ناشرافته و ناآگاه هستند. در برخی موارد، به دلیل تزریق بیش از حد بوتاکس در یک منطقه، عضلات مورد نظر بطور دائمی فلج می‌شوند که باعث می‌شود صورت شما از جمله چشم‌هایتان، بدون احساسی قابل توجه، بیان‌های خود را از دست دهید. این عارضه به نام "صورت یخ زده" شناخته می‌شود و برای بسیاری از افراد ناشناخته است. هرچند که بوتاکس در عوارض پایدار و طولانی مدت، مانند کاهش قابل توجه قدرت عضلات صورت و بروز خطر سکته در برخی افراد، نقشی فعال ندارد. با این حال، همیشه بهتر است پس از تزریق بوتاکس، شرایط و عوارض جانبی ممکن را با پزشک خود مشورت کنید. بنابراین، قبل از استفاده از بوتاکس، توصیه می‌شود با یک پزشک متخصص مشورت کرده و اطمینان حاصل کنید که شما موجودی مناسب برای استفاده از این روش هستید. همچنین، از یک پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه استفاده کنید تا عوارض جانبی ناخوشایند را به حداقل برسانید.
 

آیا بوتاکس باعث افتادگی پوست میشود؟

بوتاکس، در واقع، به جلوگیری از افتادگی پوست کمک می کند. با تحریک عضلات صورت و توسعه آن‌ها در طول زمان، چین و چروک هایی روی پوست شکل می گیرند. بوتاکس کمک می کند که این چین و چروک ها کاهش یابند و باعث ایجاد یک پوست صاف و جوان‌تر می شود. در حقیقت، با کاهش فعالیت عضلاتی ناشی از بوتاکس، به پوست اجازه می دهید که از افتادگی جلوگیری کند. این افتادگی پوست به شکل خاص در مناطقی مانند بخش اطراف چشم، اطراف دهان و گردن قابل مشاهده است. با کاهش فعالیت عضلات در این مناطق، بوتاکس می تواند افتادگی پوست را کاهش دهد و پوست را به شکل شاداب و جوان‌تری بازگرداند. بنابراین، بوتاکس به عنوان یک روش جمع‌آوری خطوط صورت و کاهش چین و چروک ها شناخته شده است و در واقع، با کمک به کاهش فعالیت عضلات، به پوست اجازه می دهد که از افتادگی جلوگیری کند. اما باید توجه داشت که بوتاکس فقط به محدود کردن حرکت عضلاتی صورت کمک می‌کند و نمی‌تواند به تنهایی افتادگی پوست را درمان کند.
بوتاکس
 

ایا کرم ابرسان میتواند جایگزین بوتاکس باشد؟

کرم ابرسان و بوتاکس دو محصول متفاوت هستند و کاربردهای مختلفی دارند. بوتاکس یک نوع سمی است که به طور موقت عضلات را مسدود می کند و باعث کاهش چین و چروک در صورت می شود. در حالی که کرم ابرسان محصولی است که به عنوان یک مرطوب کننده و نرم کننده پوست عمل می کند و تاثیر خاصی در کاهش چین و چروک ندارد. بنابراین، کرم ابرسان نمی تواند جایگزین بوتاکس باشد و بهتر است قبل از استفاده از هر دو محصول با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین راه حل برای نیازهای پوستی شما را شناسایی کنید.