ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

تراش

اگر تا الان رژلب مدادی، مداد خط لب یا مداد چشم استفاده کرده باشید، متوجه شده اید که همه چیز در اولین استفاده از این وسایل آرایشی بسیار خوب و عالی است اما بعد از چندین بار استفاده می بینید نوک این وسایل تمام شده و شما نیاز به یک ابزار آرایشی مانند تراش آرایشی دارید تا مدادهای خود را تراش کنید. اگر بخواهید با استفاده از مداد چشم یک خط چشم زیبا و بی نقص برای خود بکشید، نیاز به یک تراش دارید تا نوک آن را اصلاح کرده و آن را تیز و مرتب کنید. اما برای این که بتوانید تراش آرایشی خوبی را برای خود خریداری کنید نیاز به این دارید تا یک سری نکات را رعایت کنید. ما این جا هستیم تا شما را در زمینه خرید تراش آرایشی راهنمایی کنیم پس با ما همراه باشید.
 

معرفی ابزار آرایشی

ابزارهای آرایشی ضروری ترین بخش لوازم آرایشی هستند که بدون آن ها نمی توان مراحل آرایش را کاملا اصولی و درست انجام داد. همه زیبایی دوستان تمایل دارند تا یک کیف کامل از انواع ابزار لوازم آرایش داشته باشند. ابزاری که بتوان به کمک آن ها زیباترین میکاپ ها را برای خود انجام داد. با توجه به پیشرفت صنعت زیبایی و نفوذ عمیق آن به زندگی روزمره مردم، شرکت های سازنده به ساخت انواع ابزار آرایشی پرداختند که هریک برای کاربرد خاصی در نظر گرفته شده اند. برخی از این ابزار و وسایل آرایشی، مخصوص قبل از آرایش و زیرسازی و برخی دیگر برای انجام میکاپ اصلی در نظر گرفته شده اند. وجود هر یک از این ابزار آرایشی برای هر بانویی ضروری است و می تواند فرایند آرایش کردن را لذت بخش تر کند. از این رو پیشنهاد می شود، هر فرد حداقل یک پک ابزار آرایش برای خود تهیه کرده و همیشه همراه خود داشته باشد. در ادامه با انواع ابزار آرایشی و موارد استفاده از آن ها آشنا می شویم.
 

تراش آرایشی چیست؟

یکی از پر کاربردترین محصولات آرایشی، مدادهای آرایشی مانند مداد خط لب، مداد چشم ، مداد ابرو و رژ لب های مدادی هستند که همه این لوازم بعد از مدتی استفاده نوک آن تمام می شوند و شما نیاز به ابزاری خواهید داشت تا این مدادهایی را که قابلیت تراش شدن دارند را بتراشید که به همین منظور مداد تراش آرایشی وارد بازار شد.
 

انواع تراش های آرایشی

تراش های آرایشی که در فروشگاه های لوازم آرایشی موجود هستند انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها برای مدادهای خاصی کاربرد دارد. از این رو ما تصمیم گرفتیم انواع این تراش ها را به شما معرفی کنیم تا هنگام خرید دچار سر در گمی نشوید.
 

تراش آرایشی درب دار

یکی از انواع تراش های آرایشی مدل درب دار آن است که این تراش ها کار را برای شما آسان می کنند؛ به این شکل که وقتی شما مدادی را می تراشید، خرده های حاصل از مدادها در داخل تراش جمع می شود و به بیرون نمی ریزند که این موضوع برای زمان هایی که عجله دارید و وقت دور ریختن خرده ها را ندارید بسیار کمک کننده است.
 

تراش آرایشی دو قلو

این مدل از تراش های آرایشی دارای دو دهانه کوچک و بزرگ هستند که هر کدام از آن ها برای مداد خاصی کاربرد دارند. دهانه کوچک مخصوص مدادهایی است که سایز آن ها کوچک تر و باریک تر است مانند مداد ابرو، مداد خط لب، مداد چشم، خط چشم های مدادی و غیره. دهانه بزرگ هم مخصوص مدادهایی است که بزرگ تر و چاق تر هستند مانند رژ لب های و سایه های چشم مدادی. شما با استفاده از تراش آرایشی دوقلو می توانید هر مداد آرایشی را با آن اصلاح کنید.
 

تراش آرایشی تک

انواع دیگر تراش های آرایشی تراش های تک هستند که این مدل دارای یک روزنه یا دهانه می باشند و از یک بدنه پلاستیکی تشکیل می شوند. اگر مدل روزنه کوچک را خریداری کنید می توانید از آن فقط برای مدادهای کوچک استفاده کنید و اگر روزنه بزرگ را خریداری کنید، می توانید فقط برای مدادهای بزرگ استفاده کنید. به همین دلیل ما بیشتر پیشنهاد می دهیم مدل دوقلو از این تراش ها را خریداری کنید تا نیازی به خریدن دو مداد تراش آرایشی مجزا نباشد. در کل هر دو این مدل تراش ها دارای یک تیغه تیز فلزی است که این تیغه ها ثابت و بدون حرکت هستند و هنگام چرخیدن مداد در خود به هیچ عنوان از جای خود منحرف نمی شوند و مداد می تواند به راحتی در آن بچرخد. فراموش نکنید که هر گاه می خواهید مدادهای خود را تراش کنید، ابتدا آن را در یخچال یا فریز خود قرار دهید تا مغزی مدادها سفت شوند، چرا که در دمای اتاق این مغزی ها به دلیل گرم شدن، شل می شوند و اگر آن ها را تراش کنید، مغز آن له خواهد شد و نوک آن به صورت مرتب و تیز در نمی آید.
 

خرید تراش آرایشی

امروزه مداد تراش آرایشی در انواع مختلف، شکل های گوناگون و رنگ های متنوع در بازار عرضه می شوند که هر کدام از آن ها ممکن است از برندهای مختلف ایرانی و خارجی باشند. توصیه می کنیم برای خرید تراش آرایشی حتما به فروشگاه های معتبری که برندهای اصل از محصولات آرایشی را به مشتریان خود ارائه می دهند، مراجعه کنید. شما تنها با مداد تراش هایی که کیفیت بسیار خوبی دارند و اصل هستند می توانید مدادهای خود را به شکل نوک تیز و مرتب در بیاورید و به وسیله آن می توانید یک آرایش منحصر به فرد مانند یک خط چشم زیبا بکشید و یا لب های خود را با مداد خط لب و رژ لب مدادی فرم دهید.
چنان چه مداد تراش بی کیفیت را بخرید، علاوه بر این که سبب می شود همیشه در حال تراشیدن مدادهایتان باشید و در زمان زودتری وسیله آرایشی خود را تمام کنید، سبب می شود تا نوک مداد هم خوب تیز نشود و آن نتیجه دلخواهی را که هنگام اتمام آرایش از خود انتظار دارید هم به دست نیاورید. پس هیچ گاه فریب کمتر بودن قیمت تراش آرایشی در یک فروشگاه نامعتبر را نخورید و به فروشگاه های معتبری مراجعه کنید که به فروش تراش آرایشی در قیمت مناسب می پردازند.
 

نکات مهم در خرید تراش آرایشی

یکی از مهم ترین نکات هنگام خرید تراش آرایشی توجه به کیفیت تیغه ها است که این موضوع نقش مهمی در صاف کردن لوازام آرایشی دارد؛ چرا که اگر کیفیت تیغه ها نامرغوب و نامطلوب باشد، می تواند به لوازم آرایشی شما صدمات زیادی بزند و منجر به این شود که نوک مداد شما همیشه در حال شکستن باشد و شما مجبور باشید مدام مدادهای خود را بتراشید. پیشنهاد می کنیم مداد تراش هایی را خریداری کنید که درب دار باشند، چرا که اگر سطل زباله در نزدیکی شما نباشد، می توانید خرده های مداد را در همان مداد تراش نگه دارید که در این صورت کیف لوازم آرایش شما هم کثیف نخواهد شد.
هیچ گاه از مداد تراش های تحریری برای تراشیدن مدادهای آرایشی خود استفاده نکنید، چرا که تراش های آرایشی از تیغه های حساس تر و مناسب تری برای تراشیدن مدادهای آرایشی برخوردار هستند و هیچ گاه به مداد شما آسیب نخواهند زد؛ علاوه بر آن قطر مدادهای تحریری و آرایشی باهم متفاوت هستند؛ پس نمی توان از تراش مشترک برای آن ها استفاده کرد.
 

برترین مدل های تراش آرایشی برای صورت

برای صورت، برخی از برترین مدل‌های تراش آرایشی عبارتند از:

 
۱. تراش آرایشی دو کاره: این مدل با دو سمت تیغه، یک سمت را برای اصلاح سرامیکی و دیگر سمت را برای اصلاح فولادی دارد.
 
۲. تراش آرایشی هوشمند: این مدل از تکنولوژی هوشمند استفاده می‌کند و به صورت خودکار عمل می‌کند. این تراش آرایشی دارای سیستم حسگرهای هوشمندی است که با شناسایی نواحی مختلف صورت، به صورت خودکار تیغه را به جایی هدایت می‌کند که نیاز به اصلاح دارد.
 
۳. تراش آرایشی قابل شارژ: این مدل دارای باتری قابل شارژ است و از تکنولوژی لیتیوم یونی برای شارژ استفاده می‌کند. این تراش آرایشی به صورت بی‌سیم عمل می‌کند و قابلیت حرکت در هر جهت را دارد.
 
۴. تراش آرایشی نانو: این مدل از تیغه‌های نانو به جای تیغه‌های فولادی استفاده می‌کند که بسیار نرم و خطرناک نیستند. این تراش آرایشی به راحتی نواحی پوست را اصلاح می‌کند و به دلیل استفاده از تیغه‌های نانو، باعث خراشیدگی یا جایگزینی تیغه نمی‌شود.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :