ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

کرم مرطوب کننده و آبرسان

کرم های مرطوب کننده و آبرسان محصولات کاربردی هستند که جهت محافظت از پوست مورد استفاده قرار می گیرند. از آن جایی که این دو محصول خواص زیادی برای پوست دارند ما قصد داریم در ادامه آن ها را به شما معرفی کنیم. پیشنهاد می کنیم که تا پایان با ما همراه باشید.
 

معرفی محصولات مراقبت از پوست

پوست شما به ویژه پوست صورت که دارای هیچ پوشش و محافظی نیست، بیش از هر عضوی از بدن در معرض آلودگی ها و میکروب ها قرار دارد. ذرات معلق در هوا، آلودگی های زیست محیطی، چربی روی پوست، باکتری ها و قارچ های موجود در روکش بالش، استفاده از لوازم آرایشی و... از عواملی هستند که می توانند سلامت و شادابی پوست را به مخاطره بیاندازند. خب اجتناب از تمامی موارد گفته شده کار سختی است. اما در مقابل می توان رسیدگی به پوست را بیشتر کرد و از این طریق، سرعت روند پیری و فرسودگی پوست را کاهش داد. محصولات مراقبت از پوست دقیقا برای همین مورد به بازار عرضه می شوند. تمامی لوازم مراقبت از پوست با وجود کارایی و اثرات متفاوت، در جهت حفظ شادابی و سلامت پوست عمل می کنند و داشتن یک پکیج کامل از انواع این محصولات می تواند ما را هر چه سریع تر به هدف برساند. البته بایستی به این نکته دقت داشته باشید که پروسه رسیدگی به پوست، یک فرایند موقت نیست. شما بایستی به طور دائم از محصولات مراقبت از پوست صورت استفاده کنید و منافذ عمیق پوستتان را به طور مرتب از آلودگی ها بزدایید. سعی کنید این روتین را به سبکی از زندگی تبدیل کنید.
 

کرم مرطوب کننده و آبرسان چیست؟

کرم های مرطوب کننده و آبرسان محصولات پوستی هستند که جهت رفع کمبود های پوست طراحی شده اند. این دو محصول از لحاظ کارایی تفاوت زیادی با یک دیگر دارند و هر کدام برای تأمین نیاز خاصی طراحی شده اند. مثلاً کرم های آبرسان برای پوست هایی که کمبود آب دارند، طراحی شده اند. اما کرم های مرطوب کننده چنین خاصیتی ندارند و باید رطوبت پوست را تأمین کنند. البته هم کرم های مرطوب کننده و هم کرم آبرسان صورت در حال حاضر در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. از این رو بهتر است کسانی که قصد استفاده از کرم مرطوب کننده و آبرسان را دارند، قبل از خرید حتماً با یک کارشناس مشورت کنند تا مناسب ترین گزینه را انتخاب کنند.
 

انواع  کرم مرطوب کننده و آبرسان

کرم های مرطوب کننده و آبرسان در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند که مهم ترین آن ها به شرح ذیل است:
 
 • کرم
اولین نوع از آبرسان های صورت، محصولاتی هستند که به صورت کرم به بازار عرضه  می شوند. این نوع آبرسان صورت مرطوب کننده بسیار قوی دارد و حاوی مقدار قابل توجهی آب است.
 
 • لوسیون
یک نوع دیگر از کرم های مرطوب کننده و آبرسان، لوسیون ها هستند. این محصولات که برای پوست های چرب طراحی شده اند، حاوی مقدار زیادی آب هستند و سریعاً جذب پوست می شوند.
 
 • ژل
کرم های مرطوب کننده و آبرسان صورت  به صورت ژل نیز به بازار عرضه می شوند. این نوع ژل ها عاری از مواد آلرژی زا هستند و سریعاً جذب پوست می شوند.
 
 • پماد
 کرم های مرطوب کننده صورت و آبرسانی که به صورت پماد به بازار عرضه می شوند، سنگین ترین انواع این محصولات هستند و حاوی مقدار زیادی روغن اند.
 
 • اسپری
یک نوع دیگر از کرم های مرطوب کننده و آبرسان، محصولاتی هستند که به صورت اسپری به بازار عرضه شده اند. این محصولات بر پایه آب و الکل هستند و سریعاً جذب پوست می شوند. اما در قیاس با سایر انواع کرم آبرسان صورت ماندگاری کمتری دارند. به همین دلیل نیز برای دراز مدت گزینه مناسبی نیستند.
 

خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان

از آن جایی که در حال حاضر برند های زیادی در حوزه ساخت مرطوب کننده صورت و آبرسان صورت فعالیت می کنند و این دو محصول در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند، زمانی که مصرف کننده برای خرید کرم آبرسان اقدام می کند دچار سردرگمی می شود و نمی تواند به راحتی انتخاب کند. از آن جایی که انتخاب گزینه مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است ما در این قسمت به طور اختصاصی در مورد نحوه خرید مرطوب کننده صورت و آبرسان صورت صحبت می کنیم و نکاتی که در حین خرید این محصولات باید جدی گرفته شود را بیان می کنیم. این نکات عبارتند از:
 
 • نوع پوست
یکی از مهم ترین نکته هایی که در حین خرید مرطوب کننده و آبرسان صورت باید مورد توجه قرار بگیرد، نوع پوست است. اگر پوست شما چرب است شما باید از مرطوب کننده و آبرسان هایی که سبک هستند و بر پایه آب ساخته شده اند، استفاده کنید. اما اگر پوست شما خشک باشد باید محصولاتی را انتخاب کنید که بر پایه روغن هستند و می توانند ترکیبات مورد نیاز پوست را تأمین کنند.
 
 • آب و هوا
نکته دیگری که در حین خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان باید به آن توجه کنیم، آب و هوا است. شما باید گزینه ای را انتخاب کنید که بتواند در برابر هوای محل زندگی شما از پوست صورت محافظت کند و احتمال بروز عارضه هایی مثل و خشکی و زبری پوست را به حداقل برساند.
 • سن
سومین نکته ای در حین انتخاب کرم آبرسان، باید به آن دقت کنیم سن است. با بالا رفتن سن میزان چربی و پروتئین پوست به صورت قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند. از این رو بهتر است که در سنین بالا از کرم های قوی تر استفاده شود تا پوست طراوات خود را از دست ندهد و همچنان جوان بماند.
 
 • بوی کرم
از آن جایی که کرم مرطوب کننده و آبرسان روی صورت و نزدیک بینی استعمال می شود در حین خرید این محصولات حتماً به بوی آن ها توجه کنید تا در حین استفاده اذیت نشوید و بتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید.
 
 • میزان رتینول
زمانی که برای خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان به بازار مراجعه می کنید حتماً به میزان رتینول این محصولات دقت کنید. این ماده منحصر به فرد می تواند سرعت بازسازی سلول ها را افزایش دهد و موجبات شادابی پوست را فراهم کند.
 
 • میزان پارابن
در حین انتخاب مرطوب کننده صورت حتماً به مقدار پارابن آن کنید. این ماده که یک نوع نگهدارنده است طول عمر محصولات بهداشتی را افزایش می دهد. البته مقدار پارابن یک مرطوب کننده صورت نباید از 25 درصد بیش تر باشد زیرا استفاده بیش از حد از این ماده می تواند به پوست آسیب بزند.
 
 • ارگانیک بودن
در حین خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان گزینه ای را انتخاب کنید که ارگانیک باشد و هیچ گونه کود و ماده شیمیایی در آن وجود نداشته باشید.
 
 • جنسیت
آخرین موضوعی که در حین خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان باید به آن دقت کنیم، جنسیت است. توجه به این موضوع، به شما کمک می کند که نتیجه بهتری از خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان بگیرید و پوست سالم تری داشته باشید.
 

خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان مناسب برای انواع پوست

خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان مناسب برای انواع پوست های مختلف به نکاتی از جمله نوع پوست، مشکلات پوستی، سن، جنسیت و فصل بستگی دارد. برای پوست خشک بهتر است کرم های با قابلیت حفظ رطوبت پوست را انتخاب کرده و برای پوست چرب، کرم هایی با ترکیبات نرم کننده و ضد التهاب مناسب هستند. برای پوست های حساس نیز بهتر است از کرم هایی با ترکیبات طبیعی و بدون عطر استفاده کنید. همچنین با توجه به فصل، انتخاب کرم هایی با قابلیت حفظ رطوبت بالا در فصول خشک و کرم هایی با ترکیبات خنک کننده در فصول گرم توصیه می شود. در نهایت، قبل از خرید هر کرمی، بهتر است برای اطمینان از انتخاب درست با پزشک یا متخصص پوست خود مشورت کنید.
 

انتخاب کرم مرطوب کننده و آبرسان مناسب

انتخاب کرم مناسب به نوع پوست شما (خشک، چرب، مختلط یا حساس) و نیازهای آن بستگی دارد. برای مثال، اگر پوست خشکی دارید، باید از کرم مرطوب کننده قوی تری استفاده کنید که حاوی مواد مغذی مانند کره شی، روغن جوجوبا و اسید هیالورونیک باشد. نکاتی برای استفاده از کرم مرطوب کننده و آبرسان:
 1. بهترین زمان استفاده از کرم مرطوب کننده و آبرسان بعد از شستشوی صورت و زمانی است که پوست هنوز مرطوب است.
 2. کرم را به آرامی روی پوست خود ماساژ دهید تا به طور کامل جذب شود.
 3. از کرم مرطوب کننده و آبرسان به طور منظم، دو بار در روز (صبح و شب) استفاده کنید.
 4. در صورت داشتن پوست حساس، قبل از استفاده از کرم مرطوب کننده و آبرسان، آن را روی قسمت کوچکی از پوست خود تست کنید.
استفاده از کرم مرطوب کننده و آبرسان یک سرمایه گذاری برای سلامت و زیبایی پوست شما است. با انتخاب کرم مناسب و استفاده منظم از آن می توانید از پوستی شاداب و با طراوت لذت ببرید.
 

قیمت کرم مرطوب کننده و آبرسان

مقدار قیمت کرم مرطوب کننده و آبرسان به مؤلفه های مختلفی بستگی دارد که به طور مثال نیز می توان به مواردی مثل برند و کیفیت اشاره کرد به همین دلیل نمی توان قیمت کرم آبرسان دقیقی برای این محصولات اعلام کرد. از این رو توصیه ما به شما این است که اگر قصد خرید کرم آبرسان را دارید به فروشگاه ها و مراکز معتبر مراجعه کنید تا بتوانید بهترین محصول را با قیمتی مناسب خریداری کنید و تخفیف بگیرید. 

تا
تومان
از
تومان
 • مشاهده بر اساس :