ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

سوهان ناخن

ناخن زیبا و مرتب نشانه سلیقه و نظم یک بانو محسوب می شود و مانند پوست و مو باید به آن رسیدگی شود. ابزارهای مختلفی برای نظم دادن به ناخن طراحی شده است و سوهان ناخن یکی از آنهاست. استفاده درست از این وسیله به رشد ناخن جهت داده و بر زیباتر کردن دست ها موثر است. سوهان ناخن انواع مختلفی دارد اما نحوه کاربرد همه آن ها یکی است. ما در این مطلب قصد داریم تا با ویژگی ها و قیمت سوهان ناخن آشنا شویم و شیوه درست کار کردن با آن را بررسی کنیم. برای مطالعه راهنمای خرید سوهان ناخن این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.
 

معرفی لوازم آرایش ناخن

آراستگی ظاهری تنها محدود به آرایش صورت و زیبایی پوست و مو نمی شود. برای اینکه بتوان از هر نظر ظاهری مرتب، جذاب و زیبا داشت، لازم است تا به زیبایی دست ها و پاهای خود نیز اهمیت داد. در این خصوص، تمرکز ما بر روی زیبایی ناخن هاست. ناخن ها، همانند پوست و مو، احتیاج به رسیدگی مرتب دارند. اینکه ناخن هایی مرتب، سالم و زیبا داشته باشید کار چندان سخت و دشواری نیست. با تهیه یک سری لوازم آرایش ناخن به راحتی می توانید به این مهم دست پیدا کنید. خوشبختانه تولید محصولات ارایشی بهداشتی ناخن آنچنان رونق گرفته که تمامی مصرف کنندگان با هر نوع نیازی می توانند محصولات دلخواه خود را تهیه کنند. لوازم آرایش ناخن گستره وسیعی از محصولات را شامل می شوند که از آن میان می توان به انواع تجهیزات مانیکور، پدیکور، سوهان مخصوص ناخن، لاک ناخن، ناخن های مصنوعی، انواع کرم، ماسک مخصوص، قیچی و...اشاره کرد. این تنوع لوازم آرایشی ناخن به ما می گوید که تولیدکنندگان به تمامی نیازهای مشتریان اشراف کامل داشته و برای هر مشکلی راه حلی را پیشنهاد داده اند. در ادامه با انواع لوازم آرایشی ناخن و موارد مصرف هرکدام به طور مجزا آشنا خواهیم شد.
 

معرفی سوهان ناخن

سوهان ناخن ابزاری فلزی و یا غیر فلزی است که روی سطح آن شیارهایی برای اصلاح فرم ناخن قرار داده شده است. قبل از استفاده ی سوهان ناخن ابتدا به وسیله ناخن گیر، ناخن تان را به شکلی که دوست دارید کوتاه کنید. با این کار مسیر سوهان کشیدن به طور تقریبی مشخص می شود. قسمتی از سوهان ناخن که دندانه دار است به صورت افقی روی لبه ناخن قرار داده و به آرامی به روی آن بکشید. سوهان را طوری قرار دهید که قسمت اصلی ناخن که در زیر آن قرار گرفته است در بر بگیرد و فقط روی سطح ناخن نباشد. در غیر این صورت لایه روی ناخن اصلاح شده و زیر آن نازک و شکننده می شود. سوهان ناخن را از طرفین ناخن شروع کرده و به سپس مرکز را اصلاح کنید. مرکز ناخن ضخامت کمتری دارد و باید فشار از روی سوهان در این بخش کم شود تا باعث ترک خوردن ناخن نشود. سوهان را جلو و عقب نکشید بلکه آن را در یک جهت حرکت دهید. حرکت دادن سوهان به اطراف احتمال به وجود آمدن ترک در ناخن را افزایش می دهد. سوهان کشیدن به همین شیوه ادامه دهید تا شکل ناخن به چیزی که دوست دارید تبدیل شود. برای مثال اگر دوست دارد سر ناخن صاف باشد سوهان ناخن را در موازات آن حرکت دهید. اما اگر دوست دارد سر گردی داشته باشد، گوشه های ناخن را بیشتر سوهان بکشید. یکی از اشتباهاتی که بانوان در هنگام سوهان کشیدن انجام می دهند، اصلاح آنها به صورت همزمان است. به این صورت که انگشتان را جمع کرده و سوهان ناخن را روی همه آن ها در یک زمان حرکت می دهند. این کار اشتباه است و آسیب زیادی به ناخن ها وارد می کند. بهترین کار سوهان کشیدن ناخن به صورت مجزا است و در این صورت شکلی زیبا به خود می گیرند.
 

انواع سوهان ناخن

سوهان ناخن انواع مختلفی دارد و هر یک نیز روش کاربرد مختص خود را دارند. هر بانویی نیاز به خرید سوهان ناخن دارد که به صورت دوره ای، به انگشتانش نظم بدهد و رسیدگی کند. قیمت سوهان ناخن بسته به دستی و برقی بود آن متفاوت است و سوهان ناخن قیمت بیشتری نسبت به نمونه دستی دارد. سختی سوهان ها از لحاظ نرمی و سختی نیز متنوع تولید شده اند و سختی آن ها با واحدی به نام گریت مشخص می شود. گریت سوهان ناخن روی آن نوشته شده است و هر چقدر عدد آن کوچک تر باشد سوهان سختی بیشتری دارد. شکل سوهان ها باهم متفاوت است اما در نهایت همه انواع آن به یک شیوه مورد استفاده قرار می گیرند. تنوع در شکل سوهان زیاد است و ممکن است در قیمت سوهان ناخن تاثیر گذار باشد اما انتخاب شکل آن به سلیقه افراد بستگی دارد. استفاده از سوهان ناخن باید با تمرکز و دقت انجام شود تا باعث آسیب رسیدن به ناخن و یا پوست اطراف آن نشود. علاوه بر سوهان زدن ناخن در فواصل زمانی کوتاه باعث آسیب پذیر شدن آن شده و شکنندگی آن را بیشتر می کند. توصیه ما این است که حداقل هفته ای یکبار از سوهان ناخن استفاده کنید و از زیبایی فرم ناخن هایتان لذت ببرید. قیمت سوهان ناخن را از سایت های معتبر پیگیری کنید. سوهان ناخن بر اساس موادی که در ساخت آن ها استفاده شده متفاوت اند. سوهان ناخن سمباده ای، سوهان فلزی، سوهان شیشه ای و سوهان سرامیکی انواع سوهان مخصوص ناخن هستند. بعضی خانم ها پس از بیرون آمدن حمام از سوهان ناخن استفاده می کنند. اما سوهان زدن در شرایطی که ناخن خیس خورده است باعث ایجاد ترک های عمیق در آن شده و فرم طبیعی آن را به هم می ریزد. سوهان را هنگامی که ناخن هایتان خشک است استفاده کنید.
 

خرید سوهان ناخن

یکی از نکاتی که در هنگام خرید سوهان ناخن باید به آن توجه کنید، گریت سوهان است. معمولا دو سمت سوهان گریت های مختلفی دارد تا بانوان با توجه به نیازشان از آن استفاده کنند. گریت های کمتر از 100 زبری زیادی دارند و برای ناخن طبیعی آسیب زا هستند. از این سوهان ناخن برای اصلاح فرم ژل کاشت استفاده می شود و نباید برای ناخن طبیعی به کار برد. گریت 180 تا 220 متوسط است و هم برای ناخن طبیعی و هم مصنوعی به کار می رود. اما اگر ناخن ضعیف و نازکی دارید از این نوع سوهان ناخن استفاده نکنید. گریت 240 تا 600 بسیار ریز است و برای فرم دادن به ناخن طبیعی انتخاب مناسبی است. از این نوع سوهان ناخن برای آماده کردن ناخن قبل از زدن ژل کاشت نیز استفاده می شود. سعی کنید هنگام خرید سوهان ناخن تا جای ممکن نوع نرم تر آن را انتخاب کنید که سبب از بین رفتن انسجام ناخن طبیعی نشود. خرید سوهان ناخن با درشتی زیاد، بر روی ناخن همچون سمباده عمل کرده و آن را آسیب پذیر می کند. برای اینکه سوهان ناخن را راحت تر استفاده کنید قبل از سوهان کشیدن کمی ناخن را نم دارد کنید و یا مقداری روغن زیتون به لبه آن بزنید تا سوهان حرکت روانی داشته باشد. قیمت سوهان ناخن به جنس آن نیز بستگی دارد. معمولا سوهان ناخن فلزی یا سرامیکی قیمت بیشتری نسبت با انواع دیگر آن دارند. اما در عوض دوام و استحکام آن ها بیشتر است. برای خرید اینترنتی سوهان ناخن و مشاهده انواع آن به سایت های معتبر مراجعه کنید.
 

قیمت ناخن گیر ها

قیمت ناخن گیرها متفاوت است و به برند و کیفیت آنها بستگی دارد. در بازار، ناخن گیرهای ارزان قیمت وجود دارد و ناخن گیرهای برند و با کیفیت بالاتر ممکن است حتی تا چند صد هزار تومان هم قیمت داشته باشند. با این حال، برای خرید ناخن گیر بهتر است از برندهای معتبر و مطرح در بازار استفاده کنید. بله، البته برای خرید ناخن گیر باید توجه داشت که این وسیله به درستی ساخته شده و قابلیت استفاده مجدد دارد.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :