ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

کرم ضد آفتاب

نور خورشید دارای اشعه ای به نام فرابنفش است که این اشعه خود شامل دو طیف UVA  و UVB است. اشعه فرابنفش و دو طیف مختلف آن هر دو برای پوست مضر هستند و باعث ایجاد پیری زودرس در پوست و سرطان می شوند. اما با همه این تفاسیر باز هم ما به نور آفتاب برای دریافت ویتامین های مهم از جمله ویتامین D نیاز داریم. برای جلوگیری از مضرات نور خورشید و بهره مند شدن از فواید آن باید از محصولی استفاده کرد به نام کرم ضد آفتاب که از پوست ما محافظت می کند. در این مطلب قرار است به شما اطلاعاتی در مورد کرم ضد آفتاب و انواع آن و فواید استفاده از آن ارائه دهیم. انتخاب یک کرم ضد آفتاب خوب جزء ضروریات روتین پوستی شما است. بنابراین خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم.
 

معرفی محصولات مراقبت از پوست

پوست شما به ویژه پوست صورت که دارای هیچ پوشش و محافظی نیست، بیش از هر عضوی از بدن در معرض آلودگی ها و میکروب ها قرار دارد. ذرات معلق در هوا، آلودگی های زیست محیطی، چربی روی پوست، باکتری ها و قارچ های موجود در روکش بالش، استفاده از لوازم آرایشی و... از عواملی هستند که می توانند سلامت و شادابی پوست را به مخاطره می اندازد. خب اجتناب از تمامی موارد گفته شده کار سختی است. اما در مقابل می توان رسیدگی به پوست را بیشتر کرد و از این طریق، سرعت روند پیری و فرسودگی پوست را کاهش داد. محصولات مراقبت از پوست دقیقا برای همین مورد به بازار عرضه می شوند. تمامی لوازم مراقبت از پوست با وجود کارایی و اثرات متفاوت، در جهت حفظ شادابی و سلامت پوست عمل می کنند و داشتن یک پکیج کامل از انواع این محصولات می تواند ما را هر چه سریع تر به هدف برساند. البته بایستی به این نکته دقت داشته باشید که پروسه رسیدگی به پوست، یک فرایند موقت نیست. شما بایستی به طور دائم از محصولات مراقبت از پوست صورت استفاده کنید و منافذ عمیق پوستتان را به طور مرتب از آلودگی ها بزدایید. سعی کنید این روتین را به سبکی از زندگی تبدیل کنید.
 

کرم ضد آفتاب چیست؟

کرم ضد آفتاب یک محصول مراقبتی پوست است که به صورت موضعی به پوست صورت یا بدن زده می شود و می تواند از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید مراقبت کند. به عبارت دیگر کرم ضد آفتاب به دو صورت عمل می کند؛ یا اشعه ماوراء بنفش را جذب می کند و یا آن را منعکس می کند. این کرم ها حاوی تیتانیوم اکساید یا ضد آفتاب فیزیکی، زینک اکساید یا ضد آفتاب فیزیکی، آووبنزون یا ضد آفتاب شیمیایی،  اکسی بنزون، هموسالات، اکتی سالات، اکتوکریلن و اکتینوکسات هستند. این محصول دارای SPF های مختلفی است. SPF  مخفف فاکتور محافظت در برابر آفتاب است وظیفه افزایش دفاع طبیعی پوست در برابر تابش اشعه خورشید را به عهده دارد. به عنوان نمونه وقتی می گوییم این کرم دارای SPF 18 است یعنی 18 برابر بیشتر از پوست معمولی از آن در برابر نور خورشید دفاع می کند. به طور کلی 95 در صد از اشعه فرا بنفش خورشید به زمین می رسد و در تمام طول سال وجود دارد. بنابراین شما برای محافظت از پوست خود در همه فصول سال و در هر جایی که هستید حتی در داخل خانه و حتی در روزهای ابری باید از ضد آفتاب استفاده کنید.
 

انواع کرم ضد آفتاب

ضد آفتاب ها بر اساس ترکیباتی که دارند به دو دسته تقسیم می شوند:
 

ضد آفتاب فیزیکال یا مینرال:

این نوع ضد آفتاب حاوی مقدار زیادی اکسید زینک و دی اکسید تیتانیوم است ولی به دلیل این که پوست را به صورت غیر طبیعی سفید می کند، طرفدار چندانی ندارد. اما معمولا برای افرادی که پوست حساسی دارند و برای کودکان از این ضد آفتاب استفاده می شود.
 

ضد آفتاب شیمیایی:

این کرم شامل موادی مانند اکسی بنزون، اووبنزون، اکسیتی سالات، هوموسالات و غیره می باشد. بهتر است از کرم هایی استفاده کنید که فاقد اکسی بنزون و رتینل باشد؛ چون ممکن است به مرور زمان باعث ایجاد حساسیت های پوستی و واکنش های آلرژیک شود. این که کدام نوع از ضد آفتاب های شیمیایی و فیزیکی بهتر هستند بستگی به انتظار و کاربرد شما از کرم ضد آفتاب دارد؛ مثلا کرم های شیمیایی حاوی ترکیباتی هستند که به سرعت جذب پوست می شوند و اثر یا ردی از خود بر روی پوست باقی نمی گذارند؛ بنابراین برای زیر سازی آرایش بسیار مناسب هستند. اما ضد آفتاب ها را بر اساس کارکردشان برای انواع پوست هم تقسیم بندی می کنند که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.
 

ضد آفتاب مخصوص پوست چرب

افرادی که پوست چرب دارند یعنی تولید چربی در پوست آنان زیاد است، نباید از کرم های چرب و روغن ها استفاده کنند؛ چون باعث می شود منافذ پوستشان بسته شده و دچار جوش و آکنه شوند. بنابراین برای محافظت از پوستشان در برابر آفتاب نیز بهتر است از کرم های ضد آفتاب مخصوص پوست های چرب که فاقد چربی هستند، استفاده کنند.
 

کرم ضد آفتاب برای پوست خشک

چنین افرادی باید همیشه از محصولاتی استفاده کنند که حاوی مرطوب کننده و مواد آبرسان باشند. ضد آفتاب مخصوص پوست خشک حاوی موادی مانند شی باتر و روغن های میوه است تا بتواند در کنار محافظت از پوست در برابر نور خورشید با کم آبی و خشکی پوست هم مبارزه کند. این نوع کرم ها به هیچ وجه نباید حاوی الکل، اسانس ها و عطر های خوشبو کننده و مواد حساسیت زا باشند.
 

کرم ضد آفتاب مخصوص پوست های حساس

افرادی که دارای پوست حساس هستند باید دقت داشته باشند از محصولات پوستی مناسب استفاده کنند که فاقد موادی مانند اکسی بنزون و دی اکسی بنزون و مواد شیمیایی و حساسیت زا باشند. در عوض کرم هایی را استفاده کنند که در اکسید تیتانیوم و اکسید روی داشته باشند. بهترین نوع کرم ضد آفتابی که برای پوست های حساس توصیه می شود کرم ضد آفتاب کودکان می باشد که حساسیت کمتری برایشان ایجاد کند.
 

کرم ضد آفتاب مخصوص پوست مختلط

پیدا کردن کرمی که بتواند نیاز این نوع پوست را برطرف کند کمی دشوار است. شما باید کرمی را انتخاب کنید که بتواند پوستتان را به صورت عمقی آبرسانی کند و در عین حال در میزان چربی تولید شده توسط پوست توازن ایجاد کند. به طور کلی نه چرب باشند و نه خشک و حاوی مواد عطری و حساسیت زا نباشند. علاوه بر این ها ضد آفتاب ها در انواع شکل های مختلف تولید می شوند؛ مانند ژل ها، لوسیون ها، اسپری ها، پودر ها، کرم های ضد آفتاب ضد آب و غیره.
 

خرید کرم ضد آفتاب

مانند هر محصول آرایشی و بهداشتی دیگری برای خرید ضد آفتاب خوب و مناسب پوستتان که به سلامت پوست کمک کند در درجه اول باید با پزشک متخصص پوست مشورت کنید و سپس برای خرید کرم ضد آفتاب به فروشگاه های معتبر و یا داروخانه ها مراجعه نمایید. کمپانی های معتبر زیادی اقدام به تولید انواع مختلف ضد آفتاب ها کرده اند. شرکت هایی مانند سینره، مای، لافارر، الارو، سی گل، بایودرما، لایسل و غیره تلاش می کنند تا با استفاده از تکنولوژی های روز و تجهیزات مدرن محصولی ارائه دهند تا به سلامت و حفاظت پوست افراد در برابر اشعه های مضر خورشید کمک کند. برای خرید بهترین کرم ضد آفتاب بهتر است ابتدا جنس و نوع پوستتان را شناسایی کنید. همچنین به این مورد که از کرم در کدام قسمت بدن می خواهید استفاده کنید هم باید توجه داشته باشید. در خرید کرم ضد آفتاب دقت به میزان SPF کرم و ترکیبات آن هم ضروری است.
 

قیمت کرم ضد آفتاب

قیمت کرم ضد آفتاب با توجه به برند، نوع، SPF و حجم آن می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، کرم های ضد آفتاب با برندهای معروف و SPF بالا، قیمت بیشتری دارند. اما با کمی جستجو می توان کرم های ضد آفتاب با کیفیت و قیمت مناسب نیز پیدا کرد. قیمت کرم ضد آفتاب، در بازار بسیار موجود است. بعضی از برندهای معروف که کرم ضد آفتاب با قیمت مناسب تولید می‌کنند عبارتند از:
1. لوشن ضد آفتاب شرکت نیوتروژنا با نام Clear Face SPF 30
2. کرم ضد آفتاب شرکت الوئه ورا با نام Aloe Soothing Sun Cream SPF50
3. کرم ضد آفتاب بلوک شرکت نایو با نام Nivea Sun Protect & Moisture Moisturising Sun Lotion SPF30
4. کرم ضد آفتاب هیدرودرم با نام Hydroderm Protective Sunscreen Lotion SPF30
5. کرم ضد آفتاب بیودرما با نام Photoderm Max Cream SPF50+
 
به دلیل وجود محصولات متنوع، قیمت کرم ضد آفتاب ممکن است متفاوت باشد. با این حال، برخی از محصولات یاد شده با قیمت مناسب و با کیفیت بالا ارائه شده‌اند. انتخاب هر یک از این کرم های ضد آفتاب بستگی به نوع پوست و نیاز شما دارد.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :