ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

محصولات بدن

پوست بدن انسان یکی از مهم ترین بخش هایی است که می بایست در حفظ بهداشت و سلامت آن کوشا بود. خوشبختانه تولید محصولات مراقبت از بدن که از تنوع بالایی نیز برخوردارند باعث شده تا افراد بتوانند پوستی شفاف، سفید، درخشان، تمیز و خوشبو داشته باشند. محصولات بهداشتی بدن گستره وسیعی را شامل می شوند که هریک در جایگاه خود بسیار کاربردی و موثر هستند. از آن جایی که این روزها آقایان و بخصوص بانوان به زیبایی پوست خود بیش از قبل اهمیت می دهند، تصمیم داریم در ادامه مطلب با انواع محصولات مراقبتی بدن و ویژگی های هریک از آن ها آشنا شویم.
 

معرفی محصولات بهداشتی بدن

پوست بدن می تواند نقش مهمی در اعتماد بنفس شما داشته باشد. این مسئله برای بانوان از اهمیت بیشتری برخوردار است. به گونه ای که هم اکنون شاهد این امر هستیم که درصد زیادی از مصرف کنندگان محصولات مراقبت از بدن را بانوان تشکیل می دهند. زمانی که از مراقبت های پوستی صحبت می شود، عده ای بر این باورند که منظور روتین های روزانه مخصوص برای پوست صورت است.
البته که سلامت و زیبایی این بخش از بدن نیز اهمیت بسیار زیادی دارد، اما هدف ما از به کار بردن این عبارت بیشتر رسیدگی به پوست بدن است. عده زیادی از مردم به دلیل اینکه می توانند معایب و ایرادات پوستی خود را با پوشیدن لباس های مختلف پنهان کنند، درصدد رسیدگی به آن برنمی آیند. اما این کار کاملا اشتباه است. رسیدگی به پوست بدن تنها معطوف به درخشندگی و سفیدی آن نیست. بلکه گستره وسیعی از مراقبت های پوستی را شامل می شود که مهمترین آن سلامت بدن است.
جالب است بدانید که عدم توجه به پوست بدن می تواند سلامت ما را به مخاطره می اندازد. برای اینکه پوست شما در برابر آلودگی های مختلف مقاومت و ایمنی کافی داشته باشد لازم است از برخی محصولات بدن استفاده کنید. محصولات مراقبت از پوست بدن شامل انواع شامپو بدن، لوسیون ها، نرم کننده ها، سفیدکننده ها و... می شوند که به تازگی، شادابی و طراوت پوست بدن کمک زیادی می کنند. برای اینکه بتوانید از محصولات بهداشتی بدن بهترین نتیجه را کسب کنید، لازم است در گام نخست مشکل خود را شناسایی کرده و با انواع محصولات مراقبتی بدن آشنا شوید.
 
 
 

 

انواع محصولات بدن

آیا پوست بدن شما دچار لک، تیرگی، جوش، ترک خوردگی، جای زخم و... شده است؟ بسیاری از این مشکلات به دلایل مختلفی همچون کهولت سن، افزایش یا کاهش بیش از حد وزن، عدم رسیدگی و توجه به پوست بدن، سبک غذایی ناسالم، استفاده از محصولات بدن نامرغوب و... ایجاد می شوند. اما برای تمامی این مشکلات راه حلی وجود دارد. ما در بازار انواعی از محصولات مراقبت از پوست بدن را مشاهده می کنیم که توسط برندها و شرکت های مختلف تولید شده اند. این محصولات را می توان از نظر کاربرد و ترکیبات به کار رفته به گروه های مختلفی تقسیم کرد. چند نمونه از مهم ترین انواع محصولات بهداشتی بدن که جزء پرفروش ترین و پرمصرف ترین های بازار هستند عبارتند از:
انواع شامپو بدن با عصاره های گیاهی
انواع لایه بردار و اسکراب بدن
تجهیزات اصلاح بدن
انواع نرم کننده ها
لوسیون ها
مرطوب کننده ها و آبرسان ها
ضدآفتاب های مخصوص بدن
انواع مام و محصولات ضد تعریق
انواع اسپری خوشبو کننده بدن
انواع روغن بدن و...
برخی از این موارد در گروه محصولات بهداشتی بدن و برخی دیگر در گروه محصولات زیبایی بدن قرار می گیرند. برای داشتن یک روتین کامل، بهترین کار این است که از هریک از محصولات بدن معرفی شده با توجه به شرایط و نوع پوستی که داریم استفاده کنیم.
 

خرید محصولات بدن

برای خرید محصولات بدن بایستی موارد مختلفی را در نظر داشته باشید. برای محصولات بهداشتی بدن دسته بندی های مختلفی وجود دارد. این دسته بندی ها به خریداران کمک می کند تا براساس نیاز و مشکلی که دارند بتوانند بهترین کالا را خریداری و استفاده کنند. محصولات بدن از نظر کاربرد به دو گروه کلی تقسیم می شوند. این دو گروه عبارتند از:
محصولات آرایش بدن که به محصولات زیبایی بدن هم معروف هستند.
محصولات بهداشتی بدن که به محصولات مراقبت بدن هم شناخته می شوند.
اما برای خرید محصولات بهداشتی بدن به چه مواردی باید دقت داشت؟ این موارد به شرح زیر هستند:
درخصوص محصولات بهداشتی بدن همچون شامپوهای شوینده، نرم کننده، مرطوب کننده و... بهتر است تحقیقات گسترده ای انجام دهید. ترکیبات موجود در این محصولات نقش مهمی در سلامت پوست بدن شما دارند. بنابراین بهتر است از موادی تشکیل شده باشند که ایجاد حساسیت نکنند.
محصولات آرایش بدن با برندهای مختلفی به بازار عرضه می شوند که البته همگی آن ها از کیفیت بالایی برخوردار نیستند. بنابراین از اعتبار شرکت فروشنده و کیفیت محصولات بدن عرضه شده اطمینان حاصل کنید.
قیمت محصولات بدن می بایست کاملا متعارف بوده و با ویژگی ها و کیفیت کالا همخوانی داشته باشند.
به نشان استاندارد و سلامت وزارت بهداشت بر روی بسته بندی محصولات بهداشتی بدن دقت کرده و از خرید کالاهای متفرقه تا حد امکان اجتناب کنید.
محصولات مراقبت بدن مرغوب و درجه یک بایستی بعد از یک الی دو دوره مصرف نتایج خود را نمایان کنند.
اصولا کارایی و تاثیرگذاری محصولات برای پوست بدن در یک بازه خاص تعریف شده است. این مطلب معرف همان تاریخ انقضای محصول است. پس درهنگام خرید به تاریخ مصرف محصول دقت کنید.
در خرید محصولات بدن برندهای مختلف را با هم مقایسه کنید. این کار باعث می شود تا از انتخاب خود رضایت بیشتری داشته باشید.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :