ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

ناخن گیر

در صورتی که بلندای ناخن های شما بیش از اندازه شود، حتی ساده ترین کارها نیز برای شما سخت و طاقت فرسا خواهد بود. بلند شدن ناخن نه تنها می تواند باعث شکستگی ناخن های شما شود، بلکه با جمع شدن آلودگی در زیر ناخن، موجب جذب هرچه بیشتر میکروب و در نهایت مریضی و بیماری می شود. از این رو بهتر است تا بعد از بلند شدن ناخن ها، هرچه سریع از از یک ناخن گیر استفاده کرده و آن ها را کوتاه کنید. ناخن گیر یک وسیله بهداشتی است که در تمامی خانه ها یافت می شود. ما در ادامه قصد داریم تا به صورت کامل در خصوص این محصول، انواع آن و همچنین نکات مهم در زمان خرید صحبت کنیم.
 

معرفی لوازم آرایش ناخن

آراستگی ظاهری تنها محدود به آرایش صورت و زیبایی پوست و مو نمی شود. برای اینکه بتوان از هر نظر ظاهری مرتب، جذاب و زیبا داشت، لازم است تا به زیبایی دست ها و پاهای خود نیز اهمیت داد. در این خصوص، تمرکز ما بر روی زیبایی ناخن هاست. ناخن ها، همانند پوست و مو، احتیاج به رسیدگی مرتب دارند. اینکه ناخن هایی مرتب، سالم و زیبا داشته باشید کار چندان سخت و دشواری نیست. با تهیه یک سری لوازم آرایش ناخن به راحتی می توانید به این مهم دست پیدا کنید. خوشبختانه تولید محصولات ارایشی بهداشتی ناخن آنچنان رونق گرفته که تمامی مصرف کنندگان با هر نوع نیازی می توانند محصولات دلخواه خود را تهیه کنند. لوازم آرایش ناخن گستره وسیعی از محصولات را شامل می شوند که از آن میان می توان به انواع تجهیزات مانیکور، پدیکور، سوهان مخصوص ناخن، لاک ناخن، ناخن های مصنوعی، انواع کرم، ماسک مخصوص، قیچی و...اشاره کرد. این تنوع لوازم آرایشی ناخن به ما می گوید که تولیدکنندگان به تمامی نیازهای مشتریان اشراف کامل داشته و برای هر مشکلی راه حلی را پیشنهاد داده اند. در ادامه با انواع لوازم آرایشی ناخن و موارد مصرف هرکدام به طور مجزا آشنا خواهیم شد.
 
 

ناخن گیر چیست؟

شاید کمتر کسی باشد که ناخن گیر را نشناسد. این محصول که با نام گوشت گیر ناخن نیز شناخته می شود محصول بسیار کاربردی بوده که وظیفه کوتاه کردن ناخن ها را به عهده دارد. فرقی ندارد که قصد دارید تا ناخن های دست هایتان و یا پایتان را کوتاه کنید، بدون شک نیاز است تا از یک ناخن گیر بهره ببرید. ناخن گیر ابزاری بسیار کاربردی و البته ساده بوده که تنها از دو عدد تیغه هلالی شکل تشکیل شده است. این تیغه ها شبیه به ناخن بوده تا بدین صورت عملیات برش و کوتاه کردن آن ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. از این رو یک ناخن گیر به کمک اهرم و گوه می تواند به سادگی ناخن های شما را کوتاه کند. پزشکان توصیه کرده اند تا جای ممکن از این ابزار به صورت مشترک استفاده نشود. به همین دلیل توصیه می کنیم تا برای هر یک از اعضا خانواده خود، یک ناخن گیر مخصوص تهیه کنید. علی الخصوص اگر در خانه یک نوزاد داشته و می خواهید به کمک گوشت گیر ناخن، ناخن های او را کوتاه کنید، حتما از یک ناخن گیر مخصوص و متمایز بهره ببرید.
 

انواع مدل های ناخن گیر

شاید برای شما هم جالب باشد که ناخن گیر یا دورگیر ناخن دارای انواع بسیار مختلفی است. بسته به فاکتورهای مختلفی، شاهد انواع ناخن گیر در بازار خواهیم بود. از آن جایی که در تولید این محصول شاهد انواع مختلفی هستیم، قیمت ناخن گیر نیز دارای طیف گسترده ای است. با این وجود، ویژگی همه آن ها، کوتاه کردن هرچه بهتر، سریع تر و آسان تر ناخن ها است. به صورت کلی این محصول به دو دسته برقی و دستی دسته بندی می شوند. نوع برقی آن ها با ساییدن ناخن ها، موجب کوتاه تر شدن آن ها خواهد شد. در حالی که گوشت گیر ناخن دستی، همان ابزارهای قدیمی هستند که همه تجربه کار با آن ها را دارند. باید اشاره کرد که این محصولات همچنین بر اساس جنس تولیدی نیز دسته بندی می شوند. با اینکه ناخن گیر بیشتر از جنس فلز بوده، اما امروزه برخی از آن ها از جنس پلاستیک نیز تولید می شوند. یک ناخن گیر می تواند از آلومینیوم، تیتانیوم و یا آهن باشد. البته که جنس دورگیر ناخن، می تواند به صورت مستقیم بر قیمت ناخن گیر تاثیرگذار باشد.
 

خرید ناخن گیر

شما می توانید به سادگی این محصول را از داروخانه ها و یا فروشگاه های محصولات بهداشتی خریداری کنید. همچنین حضور همه جانیه فروشگاه های آنلاین نیز موجب شده تا خرید این محصولات بسیار ساده تر شود. آن چه که در خرید این محصولات اهمیت بسیار زیادی دارد، توجه به برخی از نکات مهم است. در صورتی که به این نکات توجه ویژه ای داشته باشید، می توانید دست به خرید ناخن گیر بسیار مناسب و کاربردی زده و تا سالیان سال از تهیه یک ناخن گیر جدید، راحت شوید. این نکات عبارت اند از:
 
·توجه به نوع
شما در ابتدا باید مشخص کنید که چه کسی قرار است از این محصول استفاده کند. به بیان دیگر قصد دارید تا از آن برای بزرگسالان استفاده کنید یا کودکان. به یاد داشته باشید که برای رفع نیاز هر کدام از این افراد، بهتر است ناخن گیر مخصوص به همان افراد را تهیه و خریداری کنید.
.توجه به سایز و وزن
شاید کمی دور از ذهن برسد، اما بهتر است تا در زمان خرید، به وزن و سایز و ابعاد ناخن گیر مورد نظرتان نیز توجه داشته باشید. البته که این محصولات به گونه ای طراحی می شوند که قابلیت استفاده برای همه افراد را داشته باشند. اگر قصد دارید تا از این محصول تنها برای گرفتن ناخن های دست استفاده کنید، بهتر است به دنبال خرید یک محصول کوچک تر باشید. اما اگر می خواهید تا به کمک آن ناخن های مصنوعی و یا ناخن های پا را اصلاح کنید، بهتر است تا دست به خرید گوشت گیر ناخن بزرگتر بزنید.
·توجه به جنس بدنه
همانطور که عنوان شد جنس بدنه ناخن گیر می تواند از پلاستیک، تیتانیوم، استیل و یا آلومینیوم باشد. اینکه قصد دارید تا از چه جنسی استفاده کنید، به خودتان بستگی دارد. اما فراموش نکنید که جنس این محصول، رابطه مستقیمی با قیمت آن دارد. البته جنس تیغه ناخن گیر می تواند با جنس بدنه آن متفاوت باشد.
·توجه به وجود یا عدم وجود سوهان
بسیاری از افراد، به خصوص بانوان بعد از گرفتن ناخن های خود، قصد دارند تا به کمک یک سوهان مخصوص ناخن، لبه ها را تمیز و صاف کنند. از این رو اگر قصد تهیه یک ناخن گیر حرفه ای و کاربردی تری را دارید، بهتر است از آن دسته محصولاتی استفاده کنید که بر روی خود دارای سوهان هستند. البته وجود سوهان می تواند باعث افزایش قیمت ناخن گیر نیز شود.
 

قیمت ناخن گیر

به صورت کلی باید اشاره کرد که گوشت گیر ناخن قیمت های سرسام آور و تعجب بر انگیزی ندارند. البته با توجه به جنس بدنه و همچنین شرکت سازنده این محصولات، ممکن است قیمت این محصولات شما را متعجب کند. اما باید اشاره داشت که شما می توانید به سادگی محصولی با قیمت مناسب تهیه کنید. ناخن گیر بسته به نوع و کاربردی که دارد، می تواند قیمت متنوعی داشته باشد. برای مثال برخی از ناخن گیرهای مخصوص مانیکور و پدیکور بوده و قیمت بیشتری دارند. اما در نهایت به یاد داشته باشید که در زمان خرید، در کنار توجه به قیمت ناخن گیر، به سادگی و سهولت در خرید آن ها نیز توجه کنید.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :